Súčasťou života festivalu je Fest-in, festivalový denník, ktorý zachytáva aktuálne dianie na festivale. Pripravovať ho budú študenti*tky a absolventi*tky divadelných odborov: Kateřina Mikutová a Jakub Tesárek z katedry divadelnej vedy na Filozofickej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe, Oleksandra Titarova, absolventka divadelnej kritiky na DAMU v Prahe, Filip Vrabeľ, študent estetiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pod vedením absolventky bakalárskeho stupňa Katedry divadelných štúdií na DF VŠMU a študentky divadelných štúdií na Pražskej DAMU Petronely Brotkovej. Grafičkou Fest-inu bude Karla Majkútová, absolventka Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici.
Fest-in vydáva svedectvo o festivalových dňoch, je cenným príspevkom pre pamäť o festivale, ponúka priestor pre širokú diskusiu o témach festivalu, je odrazom názorov a postojov súčasníkov/súčasníčok. A tiež nadviazaním na česko-slovenskú kooperáciu prostredníctvom zapojenia študentov*tky a absolventov*tky z divadelných odborov z oboch krajín.
redakcia
Ahojte. Volám sa Petronela, skrátene Ela, ako tá, ktorá má v mene ukryté svetlo. Som absolventkou bakalárskeho stupňa Katedry divadelných štúdií (teda divadelnej teórie a kritiky) Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave. V magisterskom štúdiu pokračujem v rovnakom odbore na pražskej DAMU. Vzhľadom k mojim doterajším štúdiám najradšej premýšľam a píšem o divadle pre rôzne platformy. Pre inšpiráciu nedám dopustiť na kvalitné odborné texty a divadelné hry, najmä z období realizmu, symbolizmu a avantgárd. Tiež čítam, aj píšem impulzívnu poéziu ako reflexiu druhých, aj samej seba. Okrem iného začínam koketovať s feminizmami, vďaka kontroverzným inscenáciám Ivety Škripkovej a Mariána Pecka z Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici.
Studuji na Katedře divadelní vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Aktuálně nastupuji do třetího ročníku bakalářského studia. Baví mě divadelní historie i současné divadlo. Nejvíce se zajímám o divadlo činoherní. Volný čas ráda trávím čtením knih, sledováním filmů, setkáváním s přáteli a procházkami v přírodě.
Studuju divadelní vědu na FF UK v Praze, taky chodím do divadel a pak do hospod! Věnuju se především tomu nejdivnějšímu, co můžu na jevišti potkat. Jinak fotím na analog, píšu poezii a jsem oficiálně Pivním bratrem. Divadlo mám v krvi, slovensky neumím, ale to je asi jedno.
Jsem produkční ukrajinského loutkového divadla Šnek (nazev divadla v ukrajinštině Ravlyk). Jsem divadelní kritička, která studovala na DAMU. Od začátku totálný války jsem žila v České republice, kde jsem pracovala v divadle Drak a jako redaktorka v časopise Loutkář. Nyní jsem se však vrátila na Ukrajinu, aby zde uplatnila zkušenosti, které získala v Česku. Propaguji ukrajinskou kulturu prostřednictvím své práce v ukrajinském médiu Ukraїner.
Volám sa Filip Vrabeľ a študujem estetiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Venujem sa najmä fotografii ale mám hlboký záujem aj o ľudovú kultúru na Slovensku. Mal som tiež príležitosť byť členom študentskej poroty na festivale Nová dráma/New drama, čo mi umožnilo bližšie sa zoznámiť s divadelným umením. Moja práca je pre mňa nielen profesijnou cestou, ale aj spôsobom, ako vyjadriť svoju vášeň a záujem o kultúru.
grafika
Šesť rokov som študovala v Ateliéri ,,Grafika-Priestor-Synergia’’ pod vedením doc. Roberta Bruna, akad. mal., na FVU Akadémie umení v Banskej Bystrici. Vo svojej tvorbe sa venujem najmä vyjadreniu nevypovedaných ľudských emócií, či obavám, ktoré sú spôsobené momentálnou situáciou vo svete, v osobnom živote jedinca, či dokonca kolektívu ľudí. V mojej tvorbe je kľúčová technika fotogramu. Venovala som sa jej celé štúdium. Túto techniku dodnes rozvíjam do rôznych grafických médií ako monotýpia, serigrafia, animácia, maľba, fotografia, objekt a body art.